آخرین مطالب
خانه / ریزش مو / ریزش مو
ریزش مو

ریزش مو

تاکنون روش درمان دارویی قطعی برای ریزش مو کشف نشده است. اغلب داروهایی که به عنوان راه حل قطعی ریزش مو معرفی میشوند تنها جنبه تبلیغاتی دارند درصورتیکه ریزش مو در اثر بروز استرس و یا کمبود ویتامین و مواد مغذی، رنگ کردن مکرر، استفاده مداوم از اتوی مو، سشوار، مصرف داروهای شیمی درمانی و … ایجاد شده باشد یا روشهای تقویتی و دارویی میتوان این نوع ریزش را برطرف نمود. درصورتیکه ریزش مو در اثر یک مشکل هورمونی مثل هورمون های تیروئید و یا پرولاکتین و … ایجاد شده باشد با درمان مشکل هورمونی میتوان ریزش مو را برطرف نمود.

در ریزش موی ارثی هیچ روشی اثربخش برای درمان تاکنون یافت نگردیده است

در ریزش موی ارثی هیچ روشی اثربخش برای درمان تاکنون یافت نگردیده است داروهای مورد استفاده در درمان ریزش مو هورمونی شامل موارد زیر هستند:

الف: ماینوکسیدیل: سالها قبل ماینوکسیدیل یک داروی خوراکی ضد فشار خون بوده که با مکانیسم انبساط عروق به کاهش فشار خون کمک میکرده است پزشکان دریافتند که به تمام بیمارانی که برای فشار خون ماینوکسیدیل تجویز میکنند دچار پرمویی میشوند. پرمویی یکی از عوارض جانبی ماینوکسیدیل بوده که به همین علت از لیست داروهای فشار خون حذف گردید. سپس از این دارو به صورت موضعی روی پوست سر جهت انبساط عروق تغذیه کننده پیاز مو استفاده گردید که این درمان مادامیکه ادامه یابد موجب تقویت پیاز مو میگردد. با قطع داروهای ماینوکسیدیل با توجه به اینکه پیاز مو به خونرسانی بیشتری عادت نموده ریزش مو مجدداً با سرعت بیشتری ادامه می یابد  بنابراین استفاده از ماینوکسیدیل برای ریزش مو درصورتیکه حوصله استفاده مداوم از آنرا ندارید توصیه نمیشود.

ب: فناستراید: دارویی که در درمان بزرگی خوشخیم پروستات( ۵mg ) استفاده میشود. این دارو سطح سرمی هورمون مردانه را در پوست کاهش میدهد مصرف این دارو اخیراً به علت شبهاتی که در بروز افسردگی، افزایش ریسک خودکشی، افزایش چروک پوست برای آن مطرح شده مورد تردید قرار گرفته است.

تاکنون روش درمان دارویی قطعی برای ریزش مو کشف نشده است. اغلب داروهایی که به عنوان راه حل قطعی ریزش مو معرفی میشوند تنها جنبه تبلیغاتی دارند درصورتیکه ریزش مو در اثر بروز استرس و یا کمبود ویتامین و مواد مغذی، رنگ کردن مکرر، استفاده مداوم از اتوی مو، سشوار، مصرف داروهای شیمی درمانی و ... ایجاد شده باشد یا روشهای تقویتی و دارویی میتوان این نوع ریزش را برطرف نمود. درصورتیکه ریزش مو در اثر یک مشکل هورمونی مثل هورمون های تیروئید و یا پرولاکتین و ... ایجاد شده باشد با درمان مشکل هورمونی میتوان ریزش مو را برطرف…

User Rating: 4.28 ( 3 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *